Firemní benefity, které zaměstnanci ocení

Firemní benefity, které zaměstnanci ocení

Pro úspěch společnosti je nezbytná celková spokojenost zaměstnanců. Proto je zásadní vytvořit pozitivní firemní kulturu a nabídnout taková ocenění a výhody, které nadchnou a inspirují zaměstnance a zároveň zaujmou talentované uchazeče o práci.  

Doba, kdy zaměstnanci byli vděčni za stravenky a zaměstnanecké slevy, je dávno za horizontem. Na pracovní trh přichází ambiciózní mileniálové, pro které je jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru práce zachování svobody, kterou měli při studiích. 

Podle průzkumu Glassdor pro celkem 63 % uchazečů o zaměstnání jsou významným kritériem benefity, které zaměstnavatel nabízí. Ačkoli každý zaměstnanec uvítá navýšení platu, existují i jiné způsoby, jak odměnit pracovníky. Můžete nabídnout mnohem více než jen peníze.

Tipy na zaměstnanecké výhody:

Profesní rozvoj v rámci firmy

Mnoho filmových příběhů se zaměřilo na hlavního hrdinu, který začíná ve firmě jako zaměstnanec na nižší pozici. Sní o tom, že se jednoho dne stane generálním ředitelem. Některé větší společnosti nabízejí interní programy profesního rozvoje, díky kterým se takováto fantazie může stát skutečností. Nabídněte svým zaměstnancům možnost osobního růstu a možnost stoupání po kariérním žebříčku. 

Masáže a jóga

V mnoha společnostech je kancelářské prostředí a firemní kultura navržena tak, aby podporovala duševní i emoční pohodu zaměstnanců. Každý týden mají zaměstnanci možnost využít výhody jako jsou masáže nebo kurzy jógy. Cílem je, aby se všichni cítili spokojeně a šťastně a zůstali kreativní po celý pracovní den.

Úhrada kurzů

Investujte do svých zaměstnanců tím, že jim umožníte získat další vzdělání. Možností je celá řada, například studium MBA, jazykové kurzy či mnoho dalších. Tento benefit často zahrnuje dohodu, která vyžaduje, aby zaměstnanec po ukončení kurzu zůstal ve společnosti po určitý počet let.

Pojištění domácích zvířat

Lidé milují své domácí mazlíčky! Avšak výdaje na péči o ně mohou být čas od času velmi vysoké. Díky pojištění domácích zvířat zůstane mazlíček zdravý a majitel šťastný. Nebude už mít kvůli nečekaným výdajům za svého chlupáče hluboko do kapsy. 

Péče o dítě

Pro mnoho rodičů je těžké se rozhodnout, zda je lepší zůstat s malými dětmi doma, nebo je dát do jeslí. Poskytnutí nákladů na péči o dítě Vašim zaměstnancům poskytne vnitřní klid, že je o jejich děti dobře postaráno, ačkoli jsou sami zrovna v kanceláři. 

Volnější pátky 

Každý z nás ví, že pátek je nejlepším dnem v týdnu, kdy přemýšlíme, jak strávíme dva dny volna. Práce z domova v pátek bude zahrnovat méně schůzek a pravděpodobně tak podpoří soustředění na důležité projekty, připravení potřebných zpráv nebo umožní se pořádně přichystat na další pracovní týden.

Důkladné mytí aut

Představte si, jak budou Vaši zaměstnanci nadšeni, když při odchodu z práce uvidí svá dříve špinavá auta čistá a krásně lesklá!

Neoficiální pracovní doba

Jedná se o maximální využití flexibilní pracovní doby, která přináší rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. V rámci tohoto benefitu společnost měří pouze to, co zaměstnanci dělají. Pokud dělají svou práci, nezáleží na tom kdy a jak dlouho jsou v kanceláři. 

Vouchery do restaurace

Skvělá odměna i za menší úspěchy Vašich zaměstnanců! Zejména pokud se jedná o novou, moderní restauraci a každý prahne po tom, aby se v ní mohl dobře najíst. 

Letní tábor pro děti zaměstnanců 

Pro děti bude rozhodně zážitek, pokud si zazpívají písničky u táboráku, nebo prožijí dobrodružství na stezkách odvahy. Pro zaměstnance bude velmi příjemné, když jejich dětem tuto možnost poskytne zaměstnavatel. Pro rodiče bude navíc skvělé, že si o prázdninách minimálně na týden od svých potomků odpočinou.  

Firemní školka

Školka je často pro velký počet rodin z mnoha důvodů nedostupná. I v České republice se firemní školky již vyskytují a jsou stále častěji vyhledávány. Zaměstnavatel provozuje privátní školku jen pro své zaměstnance, navíc v rámci budovy, ve které má kanceláře. Tím ulehčuje mimo jiné i dopravu dětí do školky. 

Výhody na cestování 

Ukažte svým zaměstnancům, že stojíte o to, aby se dostali na krásnou dovolenou. Poskytněte jim finanční prostředky na dovolenou nebo zařiďte výhodnější podmínky u některé z cestovních kanceláří. Existují firmy, jenž mají v zahraničí vlastní apartmány, do kterých přes rok mohou zaměstnanci mohou jezdit, jiné firmy nabízejí plně zařízené dovolené. 

Fitness lekce

Cvičení dělá lidi šťastnější! Díky vyplavujícím se endorfinům se budou Vaši zaměstnanci cítit mnohem lépe. Jako bonus si zlepší držení těla a nebudou je tolik bolet záda při práci za počítačem. V dnešní době není výjimkou, že zaměstnavatelé poskytují „Multisport karty“. 

Snídaně nebo džusy do firmy

Ráno dělá den! A co může být lepšího, než najít v kuchyňce čerstvé pečivo nebo oblíbené ovoce. Pokud starostlivost o zaměstnance chcete posunout na úplně jinou úroveň, můžete vyzkoušet rozvoz džusů do firem, které vám v Brně a Praze zajistí například společnost Mojoo


V neposlední řadě mohou být zajímavým benefitem i kreativní teambuildingové akce, o kterých si můžete přečíst v dalším článku.

AplikacePráce

Inzerce práce, galerie společností a kariérní stránky s vlastní prezentací. Vyzkoušejte nový pracovní portál, kde jsou firmy hlavními tvůrci.