Výplata kdykoliv? S těmito nástroji snadno a rychle

Výplata kdykoliv? S těmito nástroji snadno a rychle

Už se vám někdy stalo, že jste na konci měsíce nevyšli s penězi? Potřebovali jste mít peníze po ruce dříve než v termínu výplat? Měli jste z nenadání vyšší výdaje, ale do výplaty daleko? Přesně z toho důvodu vznikly aplikace, které umožňují zaměstnancům vybrat si svoji odpracovanou výplatu kdykoliv a okamžitě. Na trhu nyní existují dva typy této chytré technologie, pojďme se na ně podívat.

Advanto

Advanto je chytrá aplikace, která kromě toho, že umožňuje zaměstnancům vybrat si svou odpracovanou výplatu kdykoliv v měsíci, okamžitě a na pár kliků v mobilu, zároveň pomáhá firmám zlepšovat nábor, snižovat fluktuaci a zvyšovat loajalitu zaměstnanců, zlepšovat finanční gramotnost a hospodaření s penězi během měsíce. Díky její snaze chránit finanční zdraví, motivuje zaměstnance k tomu, aby se vyhnuli drahým splátkovým produktům. Aplikace vznikla v roce 2020 a funguje jak pro iOS, tak Android.

S Advantem si zaměstnanci mohou ve třech krocích vybrat část vlastní odpracované výplaty, a to bez jakéhokoliv úroku a dopadu na jejich cashflow. Navíc mohou v reálném čase sledovat svou docházku, zaměstnavatelé mohou přímo plánovat směny, sledovat engagement zaměstnanců, napřímo s nimi komunikovat a vytvářet zaměstnavateli úspory díky zvýšení produktivity a snížení administrativní zátěže.

Důležité je si uvědomit, že se nejedná o úvěr, ale zaměstnanci vždy obdrží svoji vlastní výplatu. Díky přehledu opracovaných hodin vždy vědí, kolik si za měsíc vydělají a jakou část své výplaty si mohou vybrat. Odpracovaný čas a výše výdělku je dostupná za každý den v měsíci.

Zajímavá je také výuka finanční gramotnosti v podobě testovacích otázek. Za jejich vyplnění mohou uživatelé získávat kredity, které je následně možné vyměnit za nejrůznější benefity. V budoucnu se chce aplikace zaměřit také na spoření. Zaměstnanci si budou moci každý měsíc odkládat část své výplaty stranou a spořit si tak do budoucna nebo pro neočekávané výdaje.

Pro zaměstnavatele je integrace systému bezproblémová. Jakmile zaměstnanec zažádá o odpracované peníze mimo klasický výplatní den, aplikace mu peníze vyplatí přímo na bankovní účet. Firma se o nic nestará a výplaty zpracuje jednou měsíčně jako obvykle.

PalmApp

Aplikace PalmApp funguje na stejném principu jako Advanto. Zaměstnavatelé se integrují do mzdového a docházkového systému a umožní tak svým zaměstnancům vybrat si část výplaty v kterékoliv části měsíce.

Hlavní motivací aplikace je to, aby si zaměstnanci nestyděli říct o finanční pomoc. Zcela běžně se stává, že během měsíce někoho potkají nečekané výdaje, ale je pro ně nepředstavitelné jít za šéfem a říct si o dřívější výplatu nebo alespoň její část. Raději volí cestu půjček a zadlužení, což samozřejmě vede k dalším a větším problémům. Díky výběru části výplaty dříve se zaměstnanci nestresují, jsou motivovanější, soustředěnější a výkonnější.

Druhou, a velmi důležitou stránkou věci je fakt, že zaměstnavatelé, kteří umožňují výběr odpracovaných peněz kdykoliv, jsou považování za starostlivé, ochotné podat pomocnou ruku a dávají najevo, že si chtějí své zaměstnance ve firmě udržet. Díky pevnému finančnímu zázemí tak nebudou mít zaměstnanci problém platit účty kvůli zpožděným výplatám a neutečou jinam.

Aplikaci mohou navíc využívat i ti zaměstnanci, kteří pracují pouze na dohodu o provedení práce nebo na dohodu o provedení činnosti.

Využití aplikací Advanto nebo PalmApp může být pro mnohé užitečným zaměstnaneckým benefitem. Jejich cílem je umožnit zaměstnancům mít pružný a rychlý přístup ke svým odpracovaným penězům, tak jako je v dnešní době možné rychle a na pár kliknutí ovládat téměř cokoliv. Své peníze tak mohou získat kdykoliv, a to bez nutnosti zadlužení, úroků, schvalování, papírování a podobně. Pokud vašemu zaměstnavateli tento způsob nevyhovuje, ale vašim cílem je mít v zaměstnání více peněz, doporučujeme si přečíst náš předchozí článek, ve kterém popisujeme jednotlivé kroky, jak být v této žádosti úspěšní.

AplikacePráce

Inzerce práce, galerie společností a kariérní stránky s vlastní prezentací. Vyzkoušejte nový pracovní portál, kde jsou firmy hlavními tvůrci.